.

Top politická strana ČR

  ANO
 1. ANO
 2. SPD
 3. SPD
 4. Zelení
 5. Zelení
 6. PŘÍSAHA
 7. PŘÍSAHA
 8. Trikolóra
 9. Trikolóra
 10. ČSSD
 11. ČSSD
 12. ODS
 13. ODS
 14. STAN
 15. STAN
 16. TOP 09
 17. TOP 09
 18. Piráti
 19. Piráti
 20. KDU-ČSL
 21. KDU-ČSL
 22. DSSS
 23. DSSS
 24. PRO
 25. PRO

Plná mezipamět!
Je třeba vymazat cookies a data stránky prohlížeče.

 

Nelepší politická strana v zemi

Většina uvědomělých lidí, kterým neni lhostejná politická situace v zemi by se měli vyznat alespoň částečně v politických stranách. Jsou i tací jedinci, kteří u jedné zastanou jako věrný volič celý život, nebo naopak ti, kteří je mění jako ponožky.

Jakou politickou stranu volit?

Když si vzpomenu na svojí sestru, které jsem se zeptal, proč volila onu politickou stranu, tak odpověděla, že proto, poněvadž se jí líbil jejich předseda, že je prý „sexy.“ Víc o něm nevěděla, ani o té politické straně, natož zaměření, program a další. Ach jo. Takový člověk by měl volit, nebo radši nevolit? Každopádně jsme jí to nevyčítal, každý má právo na názor, na svoji pravdu, na to, volit toho, či onoho a je přece škoda se kvůli tomu hádat, nadávat, prát, nebo skoncovat se vztahy. Vysvětlování jsem již taky vzdal. Dezinformace jsou dnes všude, že si ani sám občas nejsem jist, jestli to, čemu skutečně věřím, je správně, či nikoli.

Politická strana

Co to vůbec je ta politická strana? Každá to ví, ale ne každý to umí to vysvětlit jednoduše. Politická strana dle encyklopedie je politická organizace, která nominuje kandidáty do veřejných úřadů pod svým vlastním jménem, a pak prosazuje určitou ideologii, nebo je vytvořená za účelem řešení nějakého problému. Není to tak jednoduché ani pro encyklopedii. Termín politických stran je velmi široký, a proto je jeho přesné vymezení obtížné. Každopádně, lidé se stejnou politickou sranou mají k sobě blíž. Jako například „pravice“ to jsou spíše manažeři a podnikatelé, zatímco levice jsou spíše zaměstnanci a humanisté.

Poslední komentáře