.

Stěhování pian

Stěhování pian -  Jak přesunout klavír nebo pianino, tedy velký tah.

Při stěhování vždy řešíme velké a neskladné věci, které chceme přestěhovat do nového domu či bytu v co nejlepším stavu. Jak to ale udělat rychle a efektivně a přitom nic nepoškodit? Není to jednoduchý úkol, proto zejména u takto velkých, těžkých, neskladných, ale i choulostivých věcí doporučujeme obrátit se na stěhovací firmu.

Bez ohledu na to, zda se stěhování týká celého bytu nebo pouze jednotlivých věcí – další pomoc pracovníka stěhovací firmy vám jistě ušetří spoustu času a minimalizuje riziko škod či jiných nepředvídaných událostí. Pokud se však rozhodnete věci připravovat a přepravovat sami – chceme vás upozornit na pár prvků, které jsou klíčové pro dosažení plného úspěchu při přepravě konkrétního vybavení.

V případě klavíru není obtíž jen jeho neobvyklý tvar, velké rozměry a hmotnost (která může přesáhnout i 500 kg). Tento nástroj je také citlivý na povětrnostní podmínky a je třeba s ním správně zacházet, aby nedošlo k jeho poškození nebo deformaci. Jeho pouzdro lze snadno poškrábat a jemné prvky uvnitř - zničit nebo poškodit.

Pro bezpečnou přepravu piana nebo pianina je potřeba více lidí a často i vhodný transportní vozík a transportní pásy. Při přepravě tohoto typu zařízení musíte samozřejmě zavřít poklop a pokud možno dodatečně zajistit všechny rohy.

Nástroje jako klavíry je nejlepší přepravovat mimo topnou sezónu, aby se zabránilo náhlým změnám teploty. Navíc by se neměla zvyšovat vlhkost vzduchu, pozor si musíte dávat i na vítr nebo přímé slunce. Při jízdě by měly být minimalizovány zbytečné vibrace, prudké brzdění nebo prudké zatáčky, a to i když je piano dobře zajištěno. Po bezpečném přesunu by se klavír měl stejně naladit.

Pokud plánujete přepravu klavíru, pianina nebo jiných nástrojů - raději to neriskujte a nepouštějte se do toho sami. Zavolejte naší stěhovací firmě – my vám poskytneme úvodní cenovou nabídku a dobře vyškolení zaměstnanci vaše piano bezpečně dopraví na nové místo.

Poslední komentáře

 • Zich Karel

  Barbora
  Karla je škoda měl krásné písničky

  Číst dále...

   
 • Jiří Hromádka

  Barbora
  Jirka měl krásné písničky ,kdoví kde je mu konec

  Číst dále...

   
 • Křížek Ladislav

  Petr Kopřiva
  Jeden z mála nejlepších zpěváků, které znám a ctím. Stavím jej hned po boku Karla Gotta. Láďa Křížek, byl a je vynikající především člověk.

  Číst dále...

   
 • Trautenberk

  Marcela
  Trautenberk nemá konkurenci je TOP

  Číst dále...

   
 • Luboš Váleček

  Marcela
  LUBOŠ JE NEJLEPŠÍ :lol:

  Číst dále...